Iecienītākās Ziemassvētku filmas un animācijas filmas

Ziemassvētki ir ikgadēji svētki, kuri tiek atzīmēti visā pasaulē. Domāju, ka nekas daudz nav jāpaskaidro, ko parasti cilvēki dara gan Ziemassvētku gaidīšanas laikā, gan pašos Ziemassvētkos.

Kā zināms, ikvienam Ziemassvētki asociējas ar eglītes rotāšanu, dāvanām, Ziemassvētku vecīti, rūķīšiem, adventa vainagu, svecītēm, lampiņām, mieru, saticību un, protams, dažādām Ziemassvētku filmām un animācijas filmām.

Vispirms kā ļoti populāru Ziemassvētku filmu gribētu minēt “Viens pats mājās” (angļu: Home Alone). Šai filmai ir vairākas daļas, un tās pa televizoru tiek raidītas adventa laikā (Ziemassvētku gaidīšanas laikā).

“Viens pats mājās” ir smieklīga komēdija visai ģimenei, kurā galvenie notikumi visās filmas daļās ir par to, kā mazs puika viens pats cenšas tikt galā ar mājās iekļuvušiem bandītiem. Protams, aizbiedēt un tikt galā ar bandītiem nemaz nav tik viegli. Šī komēdija uzjautrinās visu ģimeni.

Savā ziņā lielu popularitāti ir ieguvusi fantāzijas komēdijfilma “Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus” (angļu: How the Grinch stole Christmas), kuras režisors ir Rons Hauards. Filmas galvenais varonis ir Grinčs, kurš grib sabojāt visiem Ziemassvētkus, nozogot tos, jo bērnībā viņš tika atstumts no citiem tāpēc, ka bija citādāks nekā visi pārējie. Varētu teikt, ka šī filma arī ir kļuvusi par Ziemassvētku klasiku.

Gribētos pievērsties latviešu filmām. Populāra latviešu filma, kuru pa TV pārraida Ziemassvētku laikā, ir “Ziemassvētku jampadracis”, kuras režisors ir Varis Brasla. Šī filma ir stāsts par kādu sirsnīgu un labsirdīgu ģimeni, kura piedzīvo neveiksmes un bēdas Ziemassvētku laikā. “Ziemassvētku jampadracis” ir filma, kuru vajadzētu redzēt visai ģimenei.

Tagad pievērsīsimies animācijas filmām. Kā vienu no populārajām multfilmām bērnu un pat pieaugušo vidū gribu minēt apmēram 20 minūšu garo īsfilmiņu “Šreka Ziemassvētki” (angļu: Shrek the Halls). Neskatoties uz to, ka filmiņa ir patiešām īsa, tā ir ieguvusi lielu cilvēku atsaucību.

Visu savu dzīvi Šreks ir pavadījis vientulībā, tāpēc viņš nezina, kā svinēt Ziemassvētkus (viņš pat tos nekad nav svinējis), taču, laikam ejot, Šreks apprecas, un nu viņam ir sieva, bērni un pat visdažādākie draugi, tāpēc viņš nolemj sarīkot īstus Ziemassvētkus saviem mīļajiem, tomēr viss neiet kā plānots. Beigās Šreks saprot to, ka Ziemassvētku tradīciju ir daudz un ka nav konkrēti noteikumi, kā šie svētki ir jāsvin pareizi.

Lielu ietekmi ir ieguvusi īsfilma “Ziemassvētki Madagaskarā” (angļu: Merry Madagascar). Domāju, ka šeit nav jāaizraujas ar galveno varoņu (zvēru) raksturojumu, jo visiem viņi ir pat ļoti labi pazīstami. Pateicoties šim pazīstamajam zvēru pulciņam, Ziemassvētku vecītis piedzīvo avāriju, kuras rezultātā viņš zaudē atmiņu – viņš vairs neatceras, ka ir Ziemassvētku vecītis. Draud izjukt Ziemassvētki, jo kurš gan cits pasaulē izvadās dāvanas, ja ne Ziemassvētku vecītis?!?! Glorija, Melmans, Alekss un Mārtijs ar pingvīnu palīdzību nolemj glābt Ziemassvētkus, nogādājot dāvanas bērniem Ziemassvētku vecīša vietā.

Kā vēl vienu diezgan populāru Ziemassvētku multfilmu gribētu minēt “Ledus laikmets: Mamuta Ziemassvētki” (angļu: Ice Age: A Mammoth Christmas).

Viens no animācijas filmas galvenajiem varoņiem vārdā Sids nopostīja Manija Ziemassvētku akmeni un relikviju, kā rezultātā viņš nonāk Ziemassvētku vecīša sliktajā sarakstā. Sids nolemj doties pie Ziemassvētku vecīša, lai visu vērstu par labu, bet viss notiek gluži pretēji – kļūst vēl tikai sliktāk, un nu visi spēki un pūles jāuzņemas Manijam, lai paglābtu Ziemassvētkus visā pasaulē.

Kopumā pasaulē ir ļoti daudz Ziemassvētku filmas un animācijas filmas – tās visas ir praktiski neiespējami uzskaitīt un kur nu vēl aprakstīt.

Atceries, Ziemassvētki tuvojas vēja spārniem un vienmēr sapērc laicīgi dāvanas.

One thought on “Iecienītākās Ziemassvētku filmas un animācijas filmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *