Biedējošākās šausmu filmas

Lielu popularitāti jauniešu un pieaugušo vidū ir ieguvušas šausmu filmas, kuras bieži vien atstāj lielu nospiedumu cilvēku prātā.

Lielu skatītāju interesi ir izpelnījusies šausmu filma “Paranormālā aktivitāte” (angļu: “Paranormal Activity”), kas ikvienam tās skatītājam liek kliegt no šausmām. Filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem. Filmas pirmā daļa iznāca 2007. gadā, taču nu jau “”Paranormālai aktivitātei” ir vairākas daļas.

Filmas pirmā daļa ir stāsts par kādu studenti vārdā Keitiju, kuru jau kopš bērnības vajā neizskaidrojamas parādības. Viņas vīrs Maiks ar kameras palīdzību cer noķert paranormālās aktivitātes, tādējādi palīdzot savai sievai.

Filmas “Paranormālā aktivitāte” pārējās daļas ir līdzīgas pirmajai daļai – ar kameras palīdzību tiek filmēti poltergeisti, dīvainās parādības u.c.

Kā vienu no briesmīgākajām šausmu filmām var minēt filmu “Mirdzums” (angļu: “The Shining”), kas ir diezgan veca filma (1980).

“Mirdzums” ir stāsts par kādu bijušo skolotāju un alkoholiķi Džeku, kurš kopā ar savu sievu un dēlu dodas uz kādu viesnīcu, lai viņš visu ziemas periodu to uzraudzītu. Šajā laikā Džeks grib uzrakstīt kādu interesantu noveli, jo, zināms, viesnīca būs pilnībā izolēta no ārpasaules, taču viss neizdodas kā iecerēts – viesnīcā notiek dīvainas lietas, un Džeks sāk jukt prātā.

Kā vēl vienu no biedējošākajām šausmu filmām var minēt filmu “Sātana izdzinējs: Sākums” (angļu: “The Exorcist: Beginning”). Šī filma ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par kādu 12 gadus vecu meitenīti, kuru ir apsēdis dēmons, kas pārvērš bērnu par nekontrolējamu briesmoni.

Filmu “Sātana izdzinējs: Sākums” var uzskatīt par nolādētu filmu, jo filmēšanas periodā un neilgi pēc tam mira vai smagi saslima vairākas projektā iesaistītas personas – meitenītes lomas atveidotāja Linda Blēra pēc dažiem gadiem uzzināja, ka viņai nevar būt bērnu, nevedās arī viņas kinoaktrises karjera, viņai sākās problēmas ar alkoholu un narkotikām; aktierim Maksam fon Sīdovam, kas atveidoja garīdznieku, uzņemšanas laikā nomira brālis; aktieris Džons Makgorans smagi saslima nedēļu pēc personāža nāves nospēlēšanas un drīzumā nomira; aktrises, kas attēloja sekretāri un asistenti, nonāca slimnīcā ar psihiskiem traucējumiem u.c.

Citi teiktu, ka filmas projektā iesaistīto personu nāves gadījumi un saslimšanas ir tikai sakritības, bet vai tad šajā gadījumā sakritību nav pārāk daudz?!

Filma “Ļaunuma izsaukšana” (angļu: “The Conjuring”) ir guvusi ne tikai augstu skatītāju novērtējumu, bet arī kritiķu vērtējumu. Filma ir diezgan jauna (2013).

“Ļaunuma izsaukšana” ir stāsts par kādu ģimeni, kuru terorizē dīvainas parādības viņu tālajā un nomaļajā lauku mājā. Lai atrisinātu šīs savādās parādības, ģimene ir spiesta lūgt divu speciālistu (pētnieku) palīdzību. Abi pētnieki piedzīvo baismīgāko un šausminošāko lietu savā dzīvē, nonākot aci pret aci ar spēcīgām dēmoniskām parādībām.

Šī filma “Ļaunuma izsaukšana” atstāj lielu iespaidu uz cilvēka psihi (prātu), kā arī ļauj saglabāt lielu spriedzi visas filmas garumā.

Šausmu filma “Pagātnes lāsts” (angļu: “The Grudge”) ir stāsts par kādu vienkāršu un naivu apmaiņas studenti vārdā Kārena. Kārena piekrīt apkopt kādu slimu pacienti, kas sirgst ar šizofrēniju. Viņa ierodas pacientes mājā, kurai ir uzlikts lāsts, un tas sāk vajāt visus mājā dzīvojošos. Vai Kārenai izdosies lauzt šo lāstu? Skaties filmu!

Atceries, ka visas filmas (izņemot pašas jaunākās filmas) ir iespējams noskatīties internetā bez maksas.

Leave a comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *